Kitap Önerim: “Sadece Başbakan Okusun”

0
204 views
views
Sadece Başbakan Okusun
Sadece Başbakan Okusun

Bu yazımda sizlere önceden bitirmiş olduğum “Sadece Başbakan Okusun” adlı kitaptan bahsedeceğim.

Beğendiğim yazarlardan biri olan Erdal Demirkıran kitabı 2009 yılında yazmıştır. Bu kitabı önermemin sebebi bir çok insanın vizyonunu değiştirecek bir kitaptır. Erdal Demirkıran ülkenin başına gelse gerçekleştirmek istediği projeleri farklı bir dünya yaratarak bizlere anlatıyor. Bir ülkenin nasıl yönetilmesi gerektiği veya yeni neler yapılabilir gibi bir çok sorunun cevabını kendine göre yorumlamış.

Kısaca kitaptan bahsedecek olursak kitaba özel hayali bir ülke yaratılmış, ve gerçekleştirilmek istenen projeler bizzat o ülke üzerinde uygulanmıştır. Gizli biri ülkenin başbakanına bir mektup yazıyor ve başbakanın ufkunu değiştiriyor. Bu olaydan sonra ülkede çok değişik olaylar gerçekleşmeye başlıyor ve ülke artık dünyada çok önemli bir konuma gelmiş oluyor.

Kitapta bahsedilen projelerden bazıları bana garip gelsede bazıları gerçekten efsane düşünülmüş. Eğer sizde bu kitabı okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Erdal Demirkıran kitap kapağında şöyle diyor: Eğer bu kitaptaki projelerden yedi tanesi gerçekleşirse ülke büyük bir gelişme gösterir, eğer tamamı uygulanırsa ertesi gün dünya büyük bir deve uyanır.
İnsanlar üzerinde de ciddi bir değişikliğe yol açabilecek görüşler var.

Dilerimki bu projeler ülkemizde uygulanmaya başlar ve ülkemiz bambaşka bir konuma gelir.
Size de bir an önce bu kitabı okumanızı öneriyorum. Kitabı okuyunca beğeneceğinizi umut ediyorum ve Erdal Demirkıran’ın diğer kitaplarını da okumanızı tavsiye ediyorum.